Od kilku dni na wybranych kamienicach, na dwudziestu ulicach w centrum miasta zobaczyć można tablice informacyjne, które Fundacja „Nasza Historia” aktualnie zamontowała w Kaliszu.

Jest to „Przewodnik po Kaliskich ulicach” który powstał dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W ramach tego projektu oznaczono tablicami wybrane 20 ulic, noszących nazwy bądź nazwiska wybitnych postaci, o niebagatelnym znaczeniu dla kultury i historii Kalisza.

Wykonano 20 tablic (40 x 40 cm), na których zapisane są krótkie opisy historii ulicy bądź biografii patrona. Wszystkie tablice zostały zamontowane na elewacjach wybranych kamienic.

Realizując ten projekt chcemy przywrócić i upowszechnić pamięć o historii kaliskich ulic i zasłużonych kaliszan, będących ich patronami, zarówno wśród osób młodych jak również starszych mieszkańców Kalisza a także przebywających w Kaliszu turystów – powiedział  nam prezes Fundacji Tomasz Chlebba.

Stworzony przewodnik po kaliskich ulicach, w formie oznaczeń tablicami, będzie ułatwiał i pozwalał poznawać historie kaliskich ulic o dowolnej porze dnia, bez konieczności korzystania z tradycyjnych map czy odwiedzania punktów informacji turystycznej. Skanując kod QR umieszczony na każdej tablicy, urządzeniem mobilnym, będzie możliwe połączenie ze stroną internetową i zapoznanie się z pełniejszym opisem historii ulicy, biografii jej patrona oraz z zamieszczonymi ilustracjami.

Informacje na stronie internetowej będą dostępne w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Uzupełnieniem projektu, jest broszura pt. „Przewodnik po Kaliskich ulicach”, stanowiąca informator o lokalizacji wszystkich dwudziestu tablic. W skład publikacji wchodzą mapki poglądowe z zaznaczonymi na planie miasta ulicami i kamienicami na których znajdują się tablice.

Broszura będzie bezpłatną publikacją dostępną w wybranych punktach miasta.

IMG 20191214 135243   IMG 20191214 140704   IMG 20191214 180040

Okadka broszury